Pożyczki dla bezrobotnych są możliwe jedynie w sektorze pozabankowym. W tekście, który właśnie zacząłeś czytać znajdziesz informacje o tym ile można pożyczyć, jak zaciągnąć taką pożyczkę, ile wynosi RRSO i potencjalna rata. Osoba, która nie ma pracy powinna wnioskować o pożyczkę z długim okresem kredytowania. Dzięki temu rata jest stosunkowo niska.

Czy osoba bezrobotna dostanie pożyczkę?

Segment pozabankowy udziela pożyczek osobom, które nie wykazują oficjalnego dochodu. Jednak osoba wnioskująca powinna wykazać inne źródła utrzymania. Pożyczający musi pewność, że pożyczkobiorca będzie w stanie spłacić pożyczkę Do “alternatywnych” źródeł utrzymania zalicza się:

 • świadczenie rodzina 500 plus
 • alimenty
 • zasiłek dla bezrobotnych
 • emerytura i renta

Uwaga: w niektórych przypadkach mogą być honorowane zarobki nierejestrowane. Wówczas należy wskazać wysokość dochodów. Do potwierdzenia zarobków wystarczy tylko oświadczenie, które podpisywane jest przez wnioskującego. Firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczeń od pracodawcy.

Kim jest bezrobotny w świetle prawa?

Bezrobotny to osoba niezatrudniona, która nie prowadzi działalności gospodarczej i nie wykonuje zarejestrowanej pracy zarobkowej. Definicja prawna osoby bezrobotnej znajduje się w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucji pracy z 2004 roku.

Kwoty pożyczek dla bezrobotnych

Intratka pośredniczy w udzielaniu pożyczek długoterminowych. Osoba wnioskująca nie otrzyma wysokiej kwoty z powodów niskiej zdolności kredytowej, z powodu braku udokumentowanego stałego dochodu. Zdolność kredytowa to możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poniżej przedstawiamy koszt pożyczki dla osoby bez pracy dla kwot:

Kwota Okres RRSO Rata
2000 zł 6 miesięcy 55, 9 proc. 378,67 zł
5000 zł 12 miesięcy 34.97 proc. 488.33 zł

Uwaga: podane informacje są poglądowe, mogą się różnić faktycznych kosztów.

Ważne: Na kwotę pożyczki wpływa wysokość deklarowanych zarobków i liczba innych spłacanych pożyczek. Jeżeli posiadasz inne chwilówki, których nie spłacasz w terminie, nie otrzymasz pieniędzy. W oczach firmy pożyczkowych jesteś zbyt ryzykownym klientem. Osoby bez pracy mogą być również obarczony wyższą kwotą prowizji za udzielenie pożyczki.

Jak zaciągnąć pożyczki dla bezrobotnych?

Osoba bezrobotna może zaciągnąć pożyczkę:

 • przez internet,
 • w oddziale
 • telefonicznie
 • u agenta

W przypadku Intratki wnioskowanie odbywa się przez internet. Pieniądze najczęściej trafiają tego samego dnia od złożenia wniosku. Czas transferu pożyczki zależy od godzin księgowania przelewów bankowych. Możliwa jest też wypłata pożyczki w weekend.

Pożyczka dla bezrobotnych: wnioskowanie online

Wnioskowanie o tego typu pożyczkę odbywa się przez internet. Do wypełnienia wniosku będą potrzebne następujące dokumenty:

 • dowód osobisty
 • oświadczenie o dochcodach (najczęściej oświadczenie dostępne jest w formularzu)

Jak wnioskować o pożyczkę krok po kroku?

Wypełnienie wniosku zajmuje maksymalnie 15 minut. W formularzu należy podać: dane osobowe (w tym numer PESEL). Pożyczkodawca wymaga też określenie dochodów i kosztów życia w ujęciu miesięcznym.

 1. Wybierz kwotę i okres spłaty
 2. Wypełnij wniosek
 3. Wbyierz metodę weryfikacji tożsamości
 4. Czekaj na decyzję
 5. Wypłata pożyczki

Pożyczki dla bezrobotnych pod zastaw

Osoby bez pracy mogą skorzystać z możliwości zastawienia majątku. Tego typu pożyczki nazywa się pożyczkami pod zastaw. Zabezpieczeniem pożyczki jest tzw. przewłaszczenie na zabezpieczenie.

Oznacza to, że pożyczający może korzystać z zastawionego mienia przez cały okres trwania pożyczki. Ważne: jeśli pożyczkobiorca przestanie spłacać dług, wówczas mienie jest odbierane.

Najczęściej można zastawić:

 • samochód osobowy
 • nieruchomość

Eksperci odradzają pożyczek pod zastaw. Dlatego, że brak spłaty może się wiązać z przykrymi konsekwencjami w postaci odebrania mieszkania lub samochodu.

Pożyczki dla bezrobotnych w banku

Banki nie udzielają klasycznych kredytów osobom bezrobotnym. Osoba bez pracy może skorzystać jedynie z debetu lub karty kredytowej. Co istotne karta kredytowa musi być wydana w momencie gdy wnioskujący miał pracę.