Pozabankowe pożyczki długoterminowe stanowią poważną konkurencję dla produktów bankowych. Stosunkowo niskie wymagania wobec klientów, łatwy proces wnioskowania i szybki dostęp do gotówki, sprawiają, że pożyczki ratalne cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Należy jednak uważać i zachować względy bezpieczeństwa przy wyborze pożyczkodawcy. Mimo, że na rynku działa wiele sprawdzonych firm, wciąż trafiają się fałszywi pożyczkodawcy liczący na niewiedzę klientów. Poznaj najważniejsze cechy pożyczek ratalnych z długim terminem spłaty. Sprawdź, na co uważać przy podpisywaniu umowy o pożyczkę!

Co to jest pożyczka długoterminowa?

Pożyczka ratalna długoterminowa jest to rodzaj kredytu udzielany na okres nawet do 60 miesięcy. Długi okres ratalny, pozwala rozłożyć koszty pożyczki na niskie miesięczne raty, a tym samym zwiększa się dostęp do większych kwot kredytowania. Wnioskując o pożyczkę długoterminową można uzyskać aż 60 000 zł! Suma jaką firma pożyczkowa zgodzi się udzielić wnioskodawcy, zależna jest od wykazanej zdolności kredytowej.

Instytucje pożyczkowe stawiają stosunkowo niskie wymagania wobec pożyczkobiorców w kwestii formalności, jak i przy ocenie zdolności kredytowej. Koszty pożyczki długoterminowej są nieco wyższe, niż w przypadku produktów bankowych, jednak pożyczka z długim terminem spłaty stanowi szansę na zdobycie dużego zastrzyku gotówki dla osób, które z różnych względów nie mogą zaciągnąć kredytu bankowego. Wybierając pożyczkę warto zapoznać się z rankingami przygotowanymi przez ekspertów finansowych oraz korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych instytucji pożyczkowych!

Zalety pożyczek z długim terminem spłaty

Pożyczka z długoterminowa posiada szereg zalet, sprawiających, że banki muszą liczyć się z konkurencją w postaci firm pożyczkowych. Do cech szczególnych pożyczek z długim terminem spłaty należą:

 • wysokie kwoty kredytowania,
 • wygodne w spłacaniu niskie, miesięczne raty,
 • minimum formalności przy wnioskowaniu,
 • proste i jasne zasady udzielania gotówki,
 • wygodna pożyczka dostępna bez wychodzenia z domu,
 • szybka weryfikacja i decyzja kredytowa,
 • przelew gotówki na konto nawet w dniu złożenia wniosku.

Co wpływa na koszty pożyczki ratalnej?

Całkowity koszt pożyczki opisywany jest za pomocą wskaźnika RRSO – Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Na ten wskaźnik składają się różne czynniki, w tym oprocentowanie od rat czy prowizje za udzielenie pożyczki. Na wysokość kosztów mają wpływ okres spłaty oraz kwota kredytowania. Przykładowo biorąc pożyczkę na kwotę 60 000 zł na okres 60 miesięcy, całkowita kwota odsetek do spłaty wynosi 27 600 zł, ta sama kwota pożyczki podzielona na 30 miesięcznych rat, będzie kosztowała 16 800 zł.

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, maksymalne koszty pożyczki ratalnej na okres dłuższy niż 30 dni, wysokość kosztów jest równa sumie 15% całkowitej kwoty kredytu oraz 6% tej kwoty w skali roku. Pozaodsetkowe koszty kredytu nie mogą przekraczać 45% całkowitej kwoty kredytu.

Jak zadbać o bezpieczeństwo przy pożyczce długoterminowej i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Ubiegając się o gotówkę w formie pożyczki ratalnej należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Jak więc wybrać najlepszą pożyczkę? Przede wszystkim nim złożymy wniosek o pożyczkę, dokładnie przeanalizować sytuację materialną i ewentualną potrzebę zaciągania pożyczki. Decyzję najlepiej podjąć po konsultacji z członkami rodziny i rozpatrzeniu wszystkich możliwości pomocy. Poniżej przedstawiamy rady i sugestie, jak postępować oraz co należy zrobić przed podpisaniem umowy:

 • Dokładnie przeanalizuj potrzebę zaciągania pożyczki. Pamiętaj, że pożyczoną kwotę musisz spłacać w terminie wraz z naliczonymi kosztami, w przeciwnym wypadku, koszt całkowity pożyczki może bardzo mocno wzrosnąć.
 • Zapoznaj się z ofertami pożyczkodawców, weź pod uwagę tylko tych o sprawdzonej opinii i polecanych przez ekspertów. Pamiętaj by korzystać z usług tylko legalnych pożyczkodawców, to zapewni Ci bezpieczeństwo.
 • Wnioskując o pożyczkę dokładnie zapoznaj się z regulaminem serwisu oraz pożyczania, przeczytaj informacje o warunkach znajdujące się na stronie internetowej firmy pożyczkowej.
 • W trakcie procesu udzielania pożyczki, może konsultować się z biurem obsługi klienta. Rób to, gdy coś wzbudzi Twoje wątpliwości, gdy chcesz się dowiedzieć czegoś na temat pożyczki.
 • Sprawdź realne koszty pożyczki sugerując się reprezentatywnymi przykładami lub korzystając z kalkulatora kredytowego.
 • W formularzu podaj prawdziwe dane osobowe oraz faktyczny stan Twojej sytuacji materialnej i mieszkaniowej.
 • Przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznaj się z jej treścią. Przeczytaj ją dokładnie kilka razy – zapoznaj się z kosztami, harmonogramem spłaty. W razie pytań czy wątpliwości skontaktuj się z biurem obsługi klienta. Konsultanci zobowiązani są udzielić Ci szczegółowych informacji o pożyczce i odpowiedzieć na pytania.
 • Jeśli zaproponowana przez pożyczkodawcę umowa wzbudza Twoje obawy, nie wyrażaj zgody na jej podpisanie!

Warunki otrzymania pożyczki pozabankowej z długim terminem spłaty?

Firmy pozabankowe starają się elastycznie podchodzić do potrzeb klientów, dopasowując ofertę do konkretnych wymagań oraz możliwości finansowych. Mimo że pożyczki długoterminowe na raty trudniej jest dostać niż popularne chwilówki, to wciąż wyróżniają się większą przyznawalnością niż kredyty bankowe. Aby zostać klientem firmy pożyczkowej, trzeba spełnić tylko kilka podstawowych wymagań, takich jak:

 • wiek pomiędzy 20 a 70 lat,
 • polskie obywatelstwo,
 • adres zamieszkania na terenie kraju,
 • ważny dowód osobisty,
 • aktywny numer telefonu,
 • własnościowy rachunek bankowy,
 • brak zaległych zobowiązań wobec firmy pozabankowej,
 • dobra historia kredytowa.

Najwięcej obaw wśród klientów budzi weryfikacja danych w bazach BIK. Należy jednak pamiętać, że firmy pozabankowe starają się pomóc każdemu, kto potrzebuje wsparcia finansowego, dlatego dużo łagodniej podchodzą do sprawdzania baz niż banki. Klienci, którzy nie mają jeszcze wypracowanej historii kredytowej, mogą liczyć na pożyczkę długoterminową na raty, jednak opiewającą na niższe sumy, aby sprawdzić wiarygodność i rzetelność w wywiązywaniu się z zadłużenia. Pożyczka pozabankowa długoterminowa udzielana jest na dogodnych warunkach, dlatego każdy samodzielnie może ustalić sobie wysokość rat, okres kredytowania oraz kwotę dofinansowania, co jest dużym ułatwieniem.

Jak wygląda procedura wnioskowania o pożyczkę długoterminową?

Procedura wnioskowania o pożyczkę jest bardzo szybka i prosta. Wystarczy postępować zgodnie z kolejnymi krokami, a nie powinno być to problematyczne. Sam proces składa się z kilku kroków:

 1. Wybierz interesującą Cię kwotę i okres trwania kredytu.
 2. Wypełnij wniosek o pożyczkę, korzystając z danych na dowodzie osobistym.
 3. Poczekaj na wstępną akceptację wniosku.
 4. Wybierz metodę weryfikacji i potwierdź swoje dane.
 5. Poczekaj na decyzję o udzieleniu pożyczki.
 6. Środki pojawią się na koncie wskazanym we wniosku.

Metody weryfikacji danych przy wnioskowaniu o pożyczkę ratalną

Cała procedura kredytowania jest uproszczona do minimum, jednak należy pamiętać o kilku ważnych etapach, które mają wpływ na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Nowi klienci, którzy jeszcze nie korzystali z usług firmy, muszą przejść weryfikację tożsamości oraz założyć swój profil osobisty na stronie pożyczkodawcy. Formularz zawiera tylko podstawowe dane, które należy uzupełnić informacjami z dowodu osobistego. Proces weryfikacji jest dostępny na dwa sposoby:

 • Tradycyjnym przelew – osoba składająca wniosek o pożyczkę musi potwierdzić zgodność danych, przelewając na konto pożyczkodawcy symbolicznego grosza.
 • Usługą Kontomatik – ten sposób polega na zalogowaniu się do bankowości elektronicznej i w tym przypadku nie jest wymagane przelewanie grosza. To umożliwia uzyskanie pożyczki długoterminowej z komornikiem, który zajął środki na koncie i zablokował możliwość wykonywania przelewów.

Żeby pozytywnie przejść proces weryfikacji, rachunek bankowy musi być założony na te same dane, którymi uzupełniony jest wniosek. Nie ma możliwości otrzymania pożyczki długoterminowej online, jeżeli dzielisz konto ze współmałżonkiem lub nie jesteś jego właścicielem. Osoby, które ponownie wnioskują o pożyczkę, mogą to również zrobić telefonicznie, co w wielu przypadkach skraca czas oczekiwania na rozpatrzenie formularza pożyczkowego.

Jak zmniejszyć koszt całkowity pożyczki ratalnej?

Podczas składania wniosku trzeba ustalić kwotę pożyczki oraz okres kredytowania. Jest to jeden z najważniejszych etapów, który ma wpływ na późniejsze wywiązywanie się z zadłużenia. W tym miejscu warto wspomnieć, że nowi klienci mają możliwość złożenia wniosku o maksymalną kwotę 3000 zł nawet na rok, z opcją skrócenia okresu kredytowania do 6 miesięcy. Jeżeli zadłużenie zostało uregulowane w terminie, można się starać o przyznanie 10 000 zł na 24 miesiące. Pożyczki długoterminowe online to produkty elastycznie dopasowujące się do potrzeb klienta, dlatego nie ma problemu ze wcześniejszą spłatą zadłużenia.

Warto również pamiętać, że wcześniejsza spłata pozwala zaoszczędzić na kosztach odsetek, które doliczone są do każdej raty. Ustalając ilość rat musisz więc pamiętać, że im jest ich mniej, tym niższy będzie całkowity koszt pożyczki. Bezpieczniej jednak złożyć wniosek o pożyczkę pozabankową z długim terminem spłaty, który w razie możliwości można skrócić, zamiast narażać się na karne odsetki wynikające z nieterminowego uregulowania kolejnej wpłaty.