Dostępność wielu ofert na rynku pozabankowym sprawia, że trudno znaleźć dla siebie najlepszą pożyczkę na raty. Jest to zobowiązanie długoterminowe, dlatego szczególnie dokładnie należy przeanalizować parametry konkretnej oferty. Firmy pozabankowe oferują pożyczki na różnych warunkach, które różnią się między sobą maksymalną kwotą dofinansowania, oprocentowaniem oraz zasadami spłaty. Jak znaleźć ofertę dopasowaną do własnych potrzeb?

Czym jest ranking pożyczek pozabankowych?

Obecnie większość firm udzielających pożyczek całkowicie przeniosła swoją działalność do internetu. Jest to duże ułatwienie dla klientów, gdyż wyboru oferty nie muszą uzależniać od tego, która firma posiada swoją siedzibę w danym mieście. Internet stanowi również źródło przydatnych informacji, które mogą ułatwić podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług konkretnego pożyczkodawcy. Ranking pożyczek pozabankowych to narzędzie zawierające zestawienie aktualnych ofert kredytów o podobnych parametrach, które udzielane są przez różnych pożyczkodawców. Lista jest na bieżąco aktualizowana, dlatego znaleźć tam można szybkie kredyty, które dostępne są w aktualnej ofercie.

Co zawiera ranking pożyczek na raty?

W internecie można znaleźć strony, które na bieżąco przygotowują ranking pożyczek pozabankowych o określonych parametrach. Zestawienie jest regularnie aktualizowane, dlatego zawiera oferty pożyczek na raty, które są dostępne dla klientów. Warto zaznaczyć, że takie oferty są dodatkowo weryfikowane pod kątem wiarygodności, dlatego na liście znajdują się tylko sprawdzone firmy pozabankowe, które zyskały miano rzetelnych i uczciwych. Ranking pożyczek na raty zawiera takie informacje jak oprocentowanie, prowizje, koszty ubezpieczenia czy dodatkowe opłaty pobierane przez pożyczkodawcę. Porównywarka ofert udostępnia również inne praktyczne informacje, które mogą wpłynąć na decyzję pożyczkową. Może to być na przykład maksymalna kwota pożyczki, okres kredytowania oraz czas wypłaty pieniędzy na konto. Wiele rankingów zawiera dane na temat aktualnych promocji dla nowych i stałych klientów, co jest szczególnym ułatwieniem w znalezieniu idealnej oferty.

Czym się wyróżniają nowe pożyczki na raty?

Rynek usług pozabankowych stale się zmienia tak, jak zmieniają się potrzeby pożyczkobiorców. Obecnie ważnym kryterium wybory pożyczki na raty jest nie tylko wysokość oprocentowania, ale także łatwość w otrzymaniu kredytu. Porównywarka ofert często zawiera informacje o tym, jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku oraz jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać klientem firmy pozabankowej. Taka lista internetowych pożyczek ratalnych pozwala w jednym miejscu sprawdzić i przeanalizować oferty wybranych pożyczkodawców, bez konieczności weryfikowania każdej propozycji osobno. Nowe pożyczki na raty wyróżniają się dużą przyznawalnością, elastycznością oraz korzystnymi warunkami spłaty, na co warto zwracać uwagę podczas poszukiwania oferty dla siebie.

Pożyczki długoterminowe online – kto może z nich skorzystać?

Poszukując najlepszej pożyczki na raty z pewnością masz nakreślone ogólne kryteria, które musi spełnić dopasowana do Ciebie oferta. Należy pamiętać, że firmy pozabankowe również stawiają pewne wymagania wobec klientów, które trzeba spełnić, aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Poza wymaganiami formalnymi, takimi jak wiek między 20 a 70 lat, polskie obywatelstwo i zamieszkanie na terenie kraju, trzeba również wykazać się zdolnością kredytową. Pożyczki długoterminowe online są udzielane na uproszczonych zasadach, jednak trzeba się liczyć ze sprawdzeniem historii kredytowania. Umowa z firmą zawierana jest nawet na 24 miesiące, dlatego pożyczkodawca chce się w ten sposób zabezpieczyć przed nierzetelnym wywiązywaniem się z harmonogramu spłat. Zanim więc złożysz wniosek o pożyczkę, musisz uregulować zaległe zadłużenie, tylko wówczas możesz liczyć na przelew gotówki.

Koszt pożyczki – ważne kryterium wyboru

Korzystając z porównywarki ofert, możesz sprawdzić całkowity koszt pożyczki na raty. Warto wziąć to pod uwagę, gdyż długoterminowe zobowiązanie może generować wysokie koszty obsługi kredytu. Przede wszystkim podstawowym błędem jest kierowanie się tylko oprocentowaniem, które oczywiście wpływa na wysokość kolejnych rat, jednak nie decyduje w pełni o całkowitym koszcie pożyczki. Za to odpowiada RRSO i im mniejszą ma wartość, tym mniejsza kwota zostanie doliczona do spłaty kredytu. Warto wspomnieć, że wysokość RRSO może się zmieniać wraz z okresem kredytowania. Biorąc pożyczkę na raty miesięczne przez internet, która wynosi 10 000 zł z terminem spłaty w ciągu 24 miesięcy, RRSO będzie na poziomie 106,64%. Taka sama wysokość dofinansowania jednak ze skróconym okresem kredytowania do 12 rat, będzie miała wartość RRSO 154,40%. Przed podpisaniem umowy należy również sprawdzić, wysokość prowizji pobieranej za udzielenie pożyczki oraz pozostałych kosztów obsługi, które często są doliczane, jednak nieuwzględnione w rankingu.

Ranking pożyczek na raty 2019 – najlepsza oferta

Pożyczki ratalne to produkty, które można elastycznie dopasować do własnych potrzeb. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel, a do złożenia wniosku wystarczy tylko dowód osobisty. Lista internetowych pożyczek ratalnych zawiera zestawienie ofert, które wyróżniają się na tle innych niskim oprocentowaniem i RRSO, a także maksymalną kwotą pożyczki oraz okresem kredytowania. Najlepsze z nich nie mają doliczonych ukrytych kosztów ani opłat dodatkowych, dlatego już przed podpisaniem umowy wiesz, ile faktycznie będziesz musiał oddać. Mimo że pożyczki długoterminowe online trudniej dostać niż krótkie chwilówki, to firmy pozabankowe elastycznie podchodzą do swoich klientów. W przypadku niekorzystnej historii w BIK możesz dostać propozycję niższej pożyczki na krótszy okres, aby zweryfikować, czy będziesz terminowo wywiązywał się ze spłat, zanim złożysz wniosek o wyższą kwotę. Szybkie kredyty pozabankowe stanowią atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych, gdyż wyróżniają się minimum formalności oraz lepszą przyznawalnością, mimo porównywalnych kosztów obsługi.