Środki przelane w 15 minut to jedna z najczęstszych obietnic pożyczkodawców i duża zaleta w porównaniu do skomplikowanych procedur bankowych. Jednak przelew na konto bankowe nie jest jedynym możliwym sposobem wypłaty pożyczki. Jak jeszcze otrzymać można pieniądze po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku?

Wypłata pożyczki w 15 minut – najlepszy będzie przelew wewnętrzny

W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe wymagają minimum formalności, które można załatwić, nie wychodząc nawet z domu. Na stronach pożyczkodawców dostępne są wygodne narzędzia do ustalania parametrów kredytów, gdzie za pomocą suwaków można ustalić wysokość pożyczki i liczbę rat, otrzymując od razu wyliczenia dotyczące spłaty kredytu. A jak szybko otrzyma się środki po rozpatrzeniu wniosku wypełnionego w kilka minut?

Wypłata pożyczki w 15 minut to popularna obietnica. Aby otrzymać pieniądze tak szybko, najlepiej mieć konto w tym samym banku, którego do wysyłania pieniędzy używa firma pożyczkowa. Informacje o rachunkach rozliczeniowych danego pożyczkodawcy dostępne są w dziale pomocy lub pytań i odpowiedzi (FAQ). Rzadko zdarza się, aby firma z sektora pozabankowego nie miała kont w kilku bankach. Z jednego korzysta najczęściej wtedy, gdy proponuje swoim klientom wypłatę środków przez przelew błyskawiczny.

Szybka wypłata pożyczki również dzięki przelewom błyskawicznym

Systemy przelewów natychmiastowych omijają sesje księgowania rozliczeń międzybankowych. Wypłata pożyczki za pomocą przelewu elixir lub systemów w rodzaju Przelewy24 czy Blue Media pozwala na otrzymanie środków w czasie rzeczywistym, na dokładnie tych samych warunkach, jak w przypadku przelewów wewnętrznych. Jeżeli pożyczkodawca nie podaje, w jakich bankach ma konto, warto poszukać na jego stronie internetowej informacji o ewentualnym nadaniu środków przelewem błyskawicznym.

Niestety, nie wszystkie banki pozwalają na odbieranie przelewów natychmiastowych przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Sprawdzenie, czy dany system przelewów obsługuje Express Elixir oraz pozostałe systemy przez cały czas, jest szczególnie istotne w przypadku zaciągania pożyczek weekendowych oraz nocnych. Dla przykładu BNP Paribas nie zezwala na nie w weekendy, Bank Pocztowy w niedzielę, a Bank Millennium ma kilkugodzinną przerwę w nocy z piątku na sobotę.

Czy możliwa jest wypłata pożyczki bez konta bankowego?

Niestety, powszechny dostęp do szybkich pożyczek online z weryfikacją poprzez logowanie na konto bankowe przez zewnętrzną aplikację (najczęściej Kontomatik lub Instantor) wyklucza z usług wielu firm te osoby, które nie mają konta w banku. Co, jeżeli rachunek jest dzielony ze współmałżonkiem, nie masz na koncie dostępnych środków na przelew lub nie posiadasz dostępu do bankowości elektronicznej? Nie posiadając konta, warto rozejrzeć się za ofertą z odbiorem udostępnionych środków na poczcie. Pożyczki bez konta bankowego korzystają z popularnych przed laty czeków GIRO.

Taka forma wypłaty pożyczki nie jest niczym nowym, gdyż zanim nastąpiła pełna cyfryzacja, to właśnie w ten sposób były udostępniane pożyczki pozabankowe. Czek GIRO to usługa, która polega na osobistej weryfikacji tożsamości przez pracownika poczty oraz wypłacie gotówki do ręki. Żeby skorzystać z takiej usługi nie jest wymagane posiadanie konta bankowego ani wykonywanie przelewu weryfikacyjnego 1 gr lub 1 zł.

Pożyczki czekiem GIRO polegają na złożeniu wniosku przez internet, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu pożyczkodawca przesyła potrzebne do wypłaty informacje. Są one przekazywane za pośrednictwem e-maila oraz SMS-em. Dlatego niezbędny jest aktywny numer telefonu oraz dostęp do skrzynki elektronicznej. Jako że opcja ta staje się coraz mniej powszechna, warto przyjrzeć się dokładnie zasadom wypłaty pożyczki na poczcie.

Warto przeczytać: Prosty kredyt

Jak dokładnie wygląda odbiór pożyczki na poczcie z czekiem GIRO?

Cała procedura wypłaty czekiem GIRO nie jest niczym skomplikowanym i poradzi sobie z nią każdy. Żeby skorzystać z takiej formy pożyczki, wystarczy postępować według kilku prostych kroków:

  1. Złóż wniosek o pożyczkę pozabankową za pośrednictwem strony internetowej, zaznaczając przy tym realizację wypłaty za pomocą czeku GIRO.
  2. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, informacje potrzebne do wypłaty zostaną Ci przesłane na e-mail oraz sms.
  3. Udaj się z dowodem osobistym i czekiem GIRO do najbliższej placówki pocztowej lub banku pocztowego.
  4. Weryfikacja tożsamości oraz wypłata gotówki następuje na podstawie informacji przekazanych przez pożyczkodawcę oraz poprzez dowód osobisty.

Kolejne raty pożyczki wypłaconej na poczcie przy pomocy czeku GIRO wpłaca się tradycyjnie na konto pożyczkodawcy, tak jak w przypadku każdego innego kredytu online. Można robić to przy pomocy rachunku bankowego kogoś z rodziny lub znajomego lub skorzystać z opcji przelewu pocztowego.

Niektórym osobom konieczność osobistego stawiennictwa po odbiór pożyczki na poczcie może wydawać się kłopotliwy. Takie rozwiązanie ma jednak wiele korzyści. Przede wszystkim w wielu przypadkach czek GIRO może skrócić czas otrzymania pieniędzy, gdyż przelew gotówki nie jest uzależniony od sesji międzybankowych. Dodatkowo pożyczki do odebrania na poczcie nie wymagają czekania na zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego i są dostępne dla każdego. Z takich ofert mogą skorzystać osoby, które nie mają możliwości dysponowania własnym rachunkiem bankowym lub nie mają zaufania do transakcji elektronicznych.