Na rynku dostępne są pożyczki pozabankowe, które wyróżniają się uproszczoną procedurą kredytowania. W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe wymagają minimum formalności, które można załatwić nie wychodząc nawet z domu. Ponadto oferty są dopasowane do potrzeb klientów, dlatego istnieje duża dowolność w wyborze kwoty pożyczki, okresu spłaty, a także sposobu wypłaty pieniędzy. Z jakich możliwości można skorzystać?

Na co zwrócić uwagę przed złożeniem wniosku?

Dostępność wielu ofert sprawia, że pożyczkobiorca może mieć problem z wyborem najlepszej. Przede wszystkim przed podpisaniem umowy kredytowej należy szczegółowo przeanalizować szczegóły każdej pożyczki. Chodzi tu między innymi o wysokość oprocentowania i RRSO, które mają wpływ na całkowity koszt spłaty. Na stronach pożyczkodawców dostępne są wygodne narzędzia do ustalania parametrów kredytów, gdzie za pomocą suwaków można ustalić wysokość pożyczki i liczbę rat, otrzymując od razu wyliczenia dotyczące spłaty kredytu. To nie wszystko, gdyż ważny jest również sposób wypłaty pożyczki na raty. W wielu przypadkach stanowi to problematyczną kwestię, szczególnie dla osób, które nie posiadają konta bankowego.

Sposoby otrzymania pożyczki ratalnej

Ze względu na rozwój technologiczny i wszechobecny dostęp do internetu, większość firm pożyczkowych całkowicie przeniosła swoją działalność do sieci. Jest to znacznym ułatwieniem dla klientów, gdyż wszystkie formalności można załatwić online za pomocą urządzenia z dostępem do internetu. Takie rozwiązanie skraca również czas otrzymania pożyczki pozabankowej, gdyż wnioski o udzielenie kredytu można składać nawet całą dobę i są one rozpatrywane na bieżąco. Również gotówka przelewana jest na konto bankowe, dlatego po finalizacji transakcji, można nią od razu dysponować. Przelew na konto to jednak dla wielu klientów problematyczna kwestia, gdyż nie każdy posiada osobisty rachunek bankowy lub może z niego swobodnie korzystać. Tacy pożyczkobiorcy mogą skorzystać z możliwości wypłaty pieniędzy na poczcie lub w placówce dowolnego banku pocztowego.

Przelew na konto – zasady udzielania pożyczki

Wśród pożyczkobiorców największą popularnością cieszą się pożyczki ratalne całkowicie online. Cały proces kredytowania odbywa się przez internet, więc należy pamiętać, że konto bankowe nie jest potrzebne tylko do wypłaty pieniędzy. Chodzi tu również o weryfikację tożsamości poprzez bankowość elektroniczną. Można ją przejść na dwa sposoby:

  • Przelew weryfikacyjny – po wypełnieniu i przesłania wniosku należy uiścić opłatę w wysokości 1 grosza przelanego ze swojego rachunku bankowego. Przelew nie może być zrealizowany z konta zarejestrowanego na inne dane niż te podane we wniosku.
  • Usługa Kontomatik – to nowoczesny sposób, który polega na zalogowaniu się do bankowości elektronicznej w celu potwierdzenia tożsamości. W tym przypadku również dane z wniosku muszą być zgodne z danymi właściciela rachunku bankowego.

Co, jeżeli rachunek jest dzielony ze współmałżonkiem, nie masz na koncie dostępnych środków na przelew lub nie posiadasz dostępu do bankowości elektronicznej? Pozostaje możliwość wzięcia pożyczki bez konta bankowego, którą zrealizujesz równie prosto co kredyt przez internet.

Pożyczki do odebrania na poczcie

Nie tylko ograniczenia w dostępie do konta bankowego są powodem, dla którego klienci decydują się na odbiór pożyczki na poczcie. Niektórzy z nich nie chcą po prostu mieć odnotowanej transakcji z firmą pozabankową, mają rachunek zajęty przez komornika lub wolą tradycyjne formy wypłaty gotówki. Pożyczki bez konta bankowego nie różnią się wiele od tych udzielanych online, gdyż wniosek o przyznanie kredytu trzeba tak samo wypełnić i złożyć przez internet. Wypłata jednak odbywa się na podstawie czeku GIRO, z którym trzeba osobiście zgłosić się na pocztę, aby otrzymać pieniądze do ręki.

Pożyczki czekiem GIRO

Taka forma wypłaty pożyczki nie jest niczym nowym, gdyż zanim nastąpiła pełna cyfryzacja, to właśnie w ten sposób były udostępniane pożyczki pozabankowe. Czek GIRO to usługa, która polega na osobistej weryfikacji tożsamości oraz wypłacie gotówki do ręki. Żeby skorzystać z takiej usługi nie jest wymagane posiadanie konta bankowego oraz wykonywanie przelewu jednego grosza. Pożyczki czekiem GIRO polegają na złożeniu wniosku przez internet, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu pożyczkodawca przesyła potrzebne do wypłaty informacje. Są one przekazywane za pośrednictwem e– mail oraz sms-em, dlatego niezbędny jest aktywny numer telefonu oraz dostęp do poczty elektronicznej.

Odbiór pożyczki na poczcie – krok po kroku

Cała procedura wypłaty czekiem GIRO nie jest niczym skomplikowanym i poradzi sobie z nią każdy. Żeby skorzystać z takiej formy pożyczki, wystarczy postępować według kilku prostych kroków:

  • Złóż wniosek o pożyczkę pozabankową za pośrednictwem strony internetowej, zaznaczając przy tym realizację wypłaty za pomocą czeku GIRO.
  • Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, informacje potrzebne do wypłaty zostaną Ci przesłane na e-mail oraz sms.
  • Udaj się z dowodem osobistym i czekiem GIRO do najbliższej placówki pocztowej lub banku pocztowego.
  • Weryfikacja tożsamości oraz wypłata gotówki następuje na podstawie informacji przekazanych przez pożyczkodawcę oraz poprzez dowód osobisty.

Kolejne raty pożyczki czekiem GIRO wpłaca się tradycyjnie na konto pożyczkodawcy tak jak w przypadku kredytu online.

Zalety pożyczki czekiem GIRO

Niektórym osobom konieczność osobistego stawiennictwa po odbiór pożyczki na poczcie może wydawać się kłopotliwy. Takie rozwiązanie ma jednak wiele korzyści. Przede wszystkim w wielu przypadkach czek GIRO może skrócić czas otrzymania pieniędzy, gdyż przelew gotówki nie jest uzależniony od sesji międzybankowych. Dodatkowo pożyczki do odebrania na poczcie nie wymagają czekania na zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego i są dostępne dla każdego. Z takich ofert mogą skorzystać osoby, które nie mają możliwości dysponowania własnym rachunkiem bankowym lub nie mają zaufania do transakcji elektronicznych.